देशभर लागू हुने गरी सार्वजनिक यातायातमा नयाँ भाडादर कार्यान्वयन

फ़ाइल फोटो

काठमाण्डौ – सरकारले देशभर लागू हुने गरी सार्वजनिक यातायातमा नयाँ भाडादर कार्यान्वयनमाल्याएको भौतिक पूर्वाधार तथा यातायात व्यवस्था मन्त्रालयमातहतको यातायात व्यवस्थाविभागले देशभर नयाँ भाडादर कार्यान्वयनमा आएको जनाएको हो

विगतमा सार्वजनिक गाडीको भाडादर निर्धारण गर्दा इन्धनको अंश ३५ प्रतिशत अन्य सूचकको अंश६५ प्रतिशत मानी निर्धारण गरिएको विभागले उल्लेख गरेको  अहिले पेट्रोल डिजलकोमूल्यसमेत बढेको   भाडा निर्धारण  गर्दा अन्य सूचकलाई यथावत राखीक्याल्कुलेसन चार्टमाइन्धनको सूचकलाई मात्र अहिलेको मूल्यको आधार लिई प्रचलित भाडादरमा वृद्धि गरिएको विभागलेउल्लेख गरेको छोटो, मध्यम लामो दूरीको छट्टाछुट्टै भाडादर कायम गरिएको

नयाँ भाडादरअनुसार काठमाण्डौबाट इलाम जाने यात्रुले एक हजार सय ९१ रुपैयाँ भाडा तिर्नुपर्नेछ काठमाण्डौबाट काकडभिट्टा जानका लागि  एक हजार सय ७० रुपैयाँ भाडा लाग्ने भएको विभागले देशभरका कुल सय ८६ रुटको भाडादर समायोजन गरेको विभागले यात्रुवाहकयातायातमा  २८ प्रतिशत, पहाडी बाटोमा सञ्चालन हुने मालबाहक गाडीमा  २० प्रतिशत तराईकोबाटोमा सञ्चालन हुने मालवाहक गाडीमा २६ प्रतिशत भाडा बढाएको न्युज साभार उज्यालोअनलाइनबाट


Related Posts
 • गधाको दूधको पनिर सबैभन्दा महँगो !
 • अवैध रुपमा नेपाल छिरेका ११ जना अफगान नागरिक पक्राउ
 • प्रत्येक नेपालीलाई ५७ हजार ऋणको बोझ
 • भारतमाथि पाकिस्तानको शानदार जीत
 • पछिल्ला सम्प्रेसणहरु

  गधाको दूधको पनिर सबैभन्दा महँगो !

  अवैध रुपमा नेपाल छिरेका ११ जना अफगान नागरिक पक्राउ

  प्रत्येक नेपालीलाई ५७ हजार ऋणको बोझ

  बिजनेष

  असोज २० मा मुख्यमन्त्री राउतले विश्वासको मत लिने

  अन्तर्वार्ता

  हामीसंग फेसबुकमा जोड़िनुहोस