दार्चुला घटनामा एसएसबीकै संलग्नता रहेको छानबिन समितिको निष्कर्ष

काठमाणडौं । दार्चुलाका जयसिंह धामी महाकाली नदीमा बेपत्ता भएको घटनामा भारतीय सशस्त्रसीमा बल (एसएसबी)कै संलग्नता रहेको छानबिन समितिले निष्कर्ष निकालेको गृह मन्त्रालयकासहसचिव जनार्दन गौतमको संयोजकत्वमा गठित समितिले तयार पारेको प्रतिवेदनमा एसएसबीकोसंलग्नतामा पुनः अनुसन्धान गर्न दोषीलाई कारबाही गर्न सिफारिश गरेको समितिले एकमहिना लगाएर तयार पारेको प्रतिवेदन हिजो गृहमन्त्री बालकृष्ण खाँणलाई बुझाएको  

घटना भएको ठाउँ भारतीय भूमि भएकाले नेपाल तर्फबाट अनुसन्धान गर्न कानुनी जटिलता रहेकोसमितिको निष्कर्ष समितिले घटनाको अनुसन्धान भारततर्फबाट पनि गराई दोषीलाई कारबाही पीडित परिवारलाई राहत दिलाउनको लागि कुटनीतिक पहल आवश्यक रहेको ठहर गरेको  

समितिले घटना भारतीय एसएसबीका सुरक्षाकर्मीको उपस्थितिमा घटेको देखिएकोले निजहरुकोसंलग्नता सम्बन्धमा अनुसन्धान गरी दोषी उपर कानूनी कारबाही गर्न जयसिंह धामीका परिवारलाईउचित क्षतिपूर्ति राहत उपलब्ध गराउन भारतीय पक्षसँग कूटनीतिक माध्यमबाट पहल गर्न साथैआश्रित परिवारलाई नेपाल सरकारका तर्फबाट पालनपोषण शिक्षादीक्षाको व्यवस्थापन गर्नसिफारिश गरेको गृह मन्त्रालयले निकालेको विज्ञप्तिमा उल्लेख

गएको साउन १५ गते महाकाली नदी तर्ने क्रममा दार्चुलाको ब्याँस गाउँपालिका का जयसिंह धामीनदीमा खसेर बेपत्ता हुनुभएको थियो प्रत्यक्षदर्शीले भारतीय सुरक्षा बल एसएसबीले तुइनको डोरीकाटिदिएका कारण धामी नदीमा खसेको बताएका छन् आफ्नो नागरिकमाथि भएको योमानवताविरोधी अपराधबारे छानबिन दोषीलाई कारबाही गराउन सरकारले अहिलेसम्म कुटनीतिकपहल गरेको छैन  

न्युज साभार उज्यालो अनलाइनबाट


Related Posts
 • प्रतिपक्षको विरोधका बीच प्रतिनिधि सभाबाट बजेटसम्बन्धी दुई विधेयक पारित
 • राष्ट्रसंघ मुख्यालयअघि गोविन्द केसीको प्रदर्शन
 • घुन्सा हेलिकप्टर दुर्घटना भएको १५ वर्ष पुरा,सम्झनामा दीप प्रज्वलन
 • नेकपा एकीकृत समाजवादीका पदाधिकारीहरु चुनिए
 • पछिल्ला सम्प्रेसणहरु

  कुवेतमा सडक दुर्घटनामा किप्पा नेकोर तामाङको मृत्यु

  प्रतिपक्षको विरोधका बीच प्रतिनिधि सभाबाट बजेटसम्बन्धी दुई विधेयक पारित

  राष्ट्रसंघ मुख्यालयअघि गोविन्द केसीको प्रदर्शन

  बिजनेष

  ४०० केभी प्रसारणलाइन सुरु भएको ८ वर्षमा पनि बनेन,निर्माणमा अझै अवरोध

  अन्तर्वार्ता

  हामीसंग फेसबुकमा जोड़िनुहोस