म्यागङ गाउँपालिका-३ देउराली स्कुलमा आगामी चैत्र २५ गते प्रङ्ना चलचित्रको भब्य प्रदर्शन हुने

आशिम दोर्जे तामाङ्ग, साउदी

चैत्र १६-  नुवाकोट, म्यागङ गाउँपालिका-३ देउराली माध्यमिक विद्यालयको प्रांगणमा आगामी चैत्र २५ गते बेलुका ठिक ५ बजेदेखि तामाङ कथानक चलचित्र ‘प्रङ्ना’ को बिशेष प्रदर्शन हुने भएको छ ।

उक्त विषेश प्रदर्शनमा प्रङ्नाका कलाकार लगायत अन्य चर्चित म्हेन्दोमाया कलाकारहरुको प्रस्तुति रहने चलचित्रका कलाकार लामा भाइले बताए । लामाका अनुसार देउरालीमा प्रदर्शन हुन लागेको प्रङ्ना हेर्न दर्शकले २ सय रुपैयाँको टिकट काट्नु पर्नेछन् ।

छिमी मम्बा तामाङको निर्माण, राज किङ वाइबाको निर्देशन्, सन्जु थोकरको छायाङ्कन, सागर एस वाइबा र युबि मोङ्रेसाको शब्द संगीत रहेको प्रङ्नाको गीतमा दिपा लामा र बबिता पाख्रिनको आवाज रहेको छ । नुवाकोट, रसुवा र धादिङका सिङ्ला, रुबीभ्याली लगायतको पर्यटकीय तथा एतिहासिक ठाँउहरुमा छायाङ्कन गरिएको उक्त चलचित्रलाई दर्शकहरुले निकै रुचाइएको छ ।

चलचित्रमा राज किङ वाइबा, लीला तमाङ, मर्नेन वाइबा, कान्छा लामा, बिगेन्द्र वाइबा तामाङ , बिना घले लोप्चन , गोपाल घले, लामा भाई, रेशा तामाङ, बनु लोप्चन तामाङ , पुष्प वाइबा , शरदा ब्लेन्देन तामाङ लगायतको अभिनय देख्न सकिनेछ ।

प्रङ्ना तामाङ गाउँले जनजीवनको पृष्ठभुमिमा रहेर निर्माण गरिएको चलचित्रमा समाजमा गरिबीको कारण भोग्नु परेको समस्या, अभाव , पिडा , दुख , चेलीबेटी बेचबिखन र यसले निम्त्याएको कथाब्यथाहरु समेटिएको निर्माण पक्षले जनाएको छ भने यस चलचित्रबाट सम्पूर्ण दर्शकहरुले पेट मिचिमिची हसाउनुका साथै तामाङ्ग मौलिकता र पहिचानको संदेशहरु र धुरुधुरु रुवाउने समेत बताए ।

निर्माण पक्षले म्यागङ र आसपास क्षेत्रका स्थानीयहरुलाई तामाङ चलचित्रलाई माया गरिदिनका लागि आग्रह गरेका छन्  ।


Related Posts
 • युएईमा पहिलो ऐतिहासिक डम्फू सांझ कार्यक्रम भव्यताका साथ सम्पन्न
 • सरोकार समाज कुवेत द्वारा आयोजित नयाँ वर्ष २०७६ सांगीतिक धमाका भव्यरुपमा सम्पन्न
 • नव-नियुक्त राजदुत दुर्गा प्रसाद भण्डारीलाई एनआरएनए कुवेतद्धारा भव्य स्वागत
 • राई ईज किङ गायक राजेश पायल राईलाइ कुवेतको अन्तराष्ट्रिय विमानस्थलमा भब्य स्वागत
 • पछिल्ला सम्प्रेसणहरु

  श्रीलङ्का आक्रमण: मृतकको सङ्ख्या २९० पुग्यो, प्रधानमन्त्रीद्वारा सुरक्षा निकाय माथि छानबिनको माग

  नेकपा एकता : यी हुन् माओवादीले पाएका जिल्ला अध्यक्षहरू (सूचीसहित)

  श्रीलङ्का आक्रमणमा मृत्यु हुनेको सङ्ख्या २०७ पुग्यो (अपडेट)

  बिजनेष

  दर्शकहरुको मन जित्दै प्रङ्ना

  अन्तर्वार्ता

  हामीसंग फेसबुकमा जोड़िनुहोस