नेपालीहरुमाथि यात्रा प्रतिबन्ध बढ्दो, रोजगारमा जाने कामदार प्रभावित

बैशाख २७,काठमाडौं । कोरोना भाइरस संक्रमणको दोस्रो लहर बढेपछि नेपालीमाथि यात्रा प्रतिबन्ध लगाउने विदेशी मुलुकहरुको संख्या थपिँदै गएका छन् । कोरोनाको दोस्रो लहर बढेपछि विदेशी मुलुकहरुले नेपालमाथि यात्रा प्रतिबन्ध लगाउन थालेका कारण त्यसको प्रत्यक्ष मार वैदेशिक रोजगारमा जाने कामदाहरहरु माथि परेको छ ।

नेपालमा कोरोना भाइरसका संक्रमित र उक्त संक्रमणबाट मृत्यु हुनेको संख्या बढिरहेको छ । आइतबार ८ हजार ८ सय ५० जना संक्रमित थपिएको र पछिल्लो २४ घण्टामा ५२ जनाको मृत्यु भएको र विभिन्न मितिमा कोरोना संक्रमणका कारण मृत्यु भएका तर सरकारी तथ्यांकमा समावेश नभएका २६ जना रहेको पाइएको स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका प्रवक्ता डा. जागेश्वर गौतमले जनाकारी दिएका छन् ।

माल्दिभ्सले नेपाली कामदारका लागि वर्क पर्मिट बन्द गरेको बताएको छ । नेपालसहित अफगानिस्तान, बंगलादेश, भुटान, भारत र पाकिस्तानका नागरिकलाई वर्क पर्मिट दिन बन्द गर्ने माल्दिभ्स सरकारको निर्णय आइतबारबाट कार्यान्वयनमा आएको छ ।

यसअघि भिसा पाएका विदेशी कामदार माल्दिभ्स प्रवेश गरेमा तोकिएका होटलहरुमा अनिवार्य क्वारेन्टिनमा बस्नु पर्ने नियम माल्दिभ्सको छ । माल्दिभ्समा निर्माण मजदुरदेखि नेपालका चिकित्सकहरुले रोजगारी गर्दै आएका छन् ।

नेपालमा कोरोना संक्रमित बढेपछि मलेसिया, सिंगापुर, जापान र कुवेतले प्रतिबन्ध लगाएकोमा आइतबार बेलायत पनि थपिएको छ । नेपालमाथिको प्रतिबन्ध १२ मे (२९ वैशाख)बाट कार्यान्वयनमा आउने बेलायतद्वारा जारी ट्राभल एड्भाइजरीमा उल्लेख गरिएको छ । बेलायतले पछिल्लो १० दिन नेपालमा रहेका वा नेपाललाई ट्रान्जिट बनाएका विदेशी नागरिक बेलायत छिर्न नपाउने बताएको छ । बेलायतले अत्यावश्यक काम नपरेसम्म नेपाल यात्रामा नजान समेत आफ्ना नागरिकलाई सचेत गराएको छ ।

नेपाली माथिको प्रतिबन्ध बेलायतसहित स्कटल्याण्ड, वेल्स र नर्दन आयरल्याण्डले पनि लगाएका छन् । उक्त मुलुकले स्वास्थ्य मापदण्डका तोकिएका शर्त पूरा गरेर भने आफ्ना नागरिकलाई प्रवेश अनुमति दिने बताएको छ । कोरोना भाइरसको महामारीले नेपाललाई आक्रान्त बनाएका बेला धेरै मुलुकले नेपाललाई जोखिमपूर्ण मुलुकको सूचीमा राखेका छन् ।

उता साउदी अरबको रियादस्थित नेपाली दूतावासमा कार्यरत थप कर्मचारीमा कोरोना संक्रमण देखिएपछि दूतावासले तीन दिन सेवा स्थगित गरिएको जनाएको छ । दूतावासले आइतबार एक विज्ञप्ति जारी गर्दै संक्रमण बढेका कारण भौतिकरुपमा उपस्थित भई गरिने सेवा प्रवाह रोकिएको जनाएको हो । यसअघि दूतावासका एक जना कर्मचारीमा संक्रमण देखिँदा सेवा मे ६ सम्म बन्द गरिएको थियो । यस समाचालाई मध्यान्हबाट लिएका हौ।


Related Posts
 • मेचीकाली सामुहिक बचत कोषद्वारा आगलागी पीडित शान्ति राईलाइ रू. ७४ हजार भन्दा बढि सहयोग
 • खोटाङ सेवा समाज यूकेले खोटाङलाई ११ लाखभन्दा बढीको स्वास्थ्य सामग्री उपलव्ध
 • ओखल्ढुङ्गामा स्वास्थ्यकर्मी माथि शिक्षकद्वारा दुव्र्यवहार
 • अन्तर्राष्ट्रिय झापाली समाजद्वारा २३ लाख बराबरको अक्सिजन सिलिण्डर सहित स्वस्थ्य सामग्री सहयोग
 • पछिल्ला सम्प्रेसणहरु

  अमेरिका बस्ने नेपालीले स्वास्थ्य चौकीलाई पठाए स्वास्थ्य सामग्री

  भोजपुरका प्रशन राईको कुवेतमा बिल्डिङबाट खसेर मृत्‍यु

  मेचीकाली सामुहिक बचत कोषद्वारा आगलागी पीडित शान्ति राईलाइ रू. ७४ हजार भन्दा बढि सहयोग

  बिजनेष

  अलमुजैनीको रमादान प्रमोशनमा चौथो चरणको भाग्यशाली विजेताको नामावली सार्वजनिक

  अन्तर्वार्ता

  हामीसंग फेसबुकमा जोड़िनुहोस