अमेरिकी दुस्प्रचार साकार हुन दिदैन – चीन

तोयानाथ उपेक्षित, कुवेत

मे २४- आजै बेईजिंगमा त्यहाँका परराष्ट्र मन्त्री वांङ्ग यी ले एक पत्रकार सम्मेलन गर्दै अमेरिकी दुस्प्रचारको कडा शव्दमा खण्डन गरेको समाचार विश्व भरका मिडियाका शिर्ष खबर बनेर छाएका छन ।

उनले भनेका छन चीनका विरुद्धमा उछालिएका मुद्धाहरु को कुनै तथ्यगत आधार छैन । उनले भने चीन आफै कोभिड १९ बाट प्रताडित देश हो जसरी अरु देशहरु पनि छन । तर अमेरिका र तीनका मिडियाहरु दोष चीनलाई लगाएर गलत मनशायका प्रचार गर्न थाकेका छैनन । पत्रकार सम्मेलनमा बोल्दै परराष्ट्र मन्त्री वांङ्ग यी ले भने जसरी संसारलाई कोरोना भाईरसले सताई रहेको छ त्यसरी नै चीनलाई राजनैतिक भाईरसले सताई रहेको छ जुन अमेरिकाबाट संसारभर फैलाईदो छ । जसले हरेक क्षेत्रमा मौका पाउने वितिकै आक्रमण गरिरहेको छ ।

केही अमेरिकन नेताहरु बेपर्वाहा विना तथ्य प्रसस्तै बनावटी कुरा गरेर दुनियामा भ्रम छर्न व्यस्त छन । यस्ता बेतुक र तथ्यहिन कुराहरु गरेर अन्तराष्ट्रिय समुदायको ध्यान मोड्ने, मानविय संकट माथि गंभिर नहुने र राजनितीकरण गर्ने कुरा राम्रो होईन र यो न्यायीक पछि छैन चीनी विदेश मन्त्रीले भने । चीन यस्तो अर्नगल विषयहरु का पछि नलागेर राम्रा दिनको सपना मा काम गर्दछ । जसले मानविय संकटको सामना गर्न र संकटमा परेका देशहरुको सहयोगी बनेर तिनको साथ दिन लागि रहन्छ ।

 1. अमेरिकाले कोभिड १९ लाई चाईना भाईरस भन्दै उसका विरुद्धमा अन्तराष्ट्रिय जगतलाई उभ्याउने र चीनलाई एक्ल्याउने दुस्प्रचारका बीच चीनले आज पत्रकार सम्मेलन गर्दै त्यसप्रकारका प्रचारबाजीका विरुद्ध जवाफ दिएको हो ।

Related Posts
 • संसद पुनर्स्थापनापछि प्रधानमन्त्री झन् बलियो भएको सुवास नेम्वाङको दाबी
 • भ्रष्टाचार नियन्त्रणको कामलाई विगतको भन्दा प्रभावकारी बनाउने- अख्तियार प्रमुख
 • प्रधानमन्त्री ओलीको पक्षमा बहुमत सांसद रहेको प्रमुख सचेतक भट्टराईको दाबी
 • युवा समितिको ७१ जिल्लामा अध्यक्ष चयन
 • पछिल्ला सम्प्रेसणहरु

  बिहेघरमा आक्रमणपछि लुटपाट : बेहुलीका बुवासहित चार घाइते

  पर्वतको श्री जन विकास मा.वि.का बिद्यार्थीहरुलाई बेल्जियम निवासी उमा गुरुङ द्वारा स्वीटर वितरण

  संसद पुनर्स्थापनापछि प्रधानमन्त्री झन् बलियो भएको सुवास नेम्वाङको दाबी

  बिजनेष

  ‘नेपाली खाना विश्वभर पस्किँदैछु’ चर्चित मास्टर सेफ साह

  अन्तर्वार्ता

  हामीसंग फेसबुकमा जोड़िनुहोस