इनास कुवेत द्वारा आयोजित छैटौं बार्षिक उत्सव तथा सहयोगार्थ बृहत संस्कृतिक कार्यक्रम सम्पन्न

परदेशी खबर/ जनवरी २५ कुवेत। अन्तर्राष्ट्रिय नेपाली कलाकार समाज (इनास) कुवेत द्वारा आयोजित आफनो छैटो वार्षिक उत्सव तथा पबित्र सेवा समाज को लागी सहयोगार्थ वृहत संस्कृतिक कार्यक्रम होजो २४ जनवारी २०२० शुक्रबारको दिन सम्पन्न भएको छ l

कुवेतको जिलिब स्थित इन्डियन सेन्ट्रल स्कुलको हलमा अतिथि कलाकार गायिका सम्झना लामिछाने मगरको साथमा इनस कुवेतको कलाकारहरुको बेजोड प्रस्तुतिको साथ सम्पन्न गरेको कार्यक्रमलाई भब्य सफाल पर्नको लागि कुवेतस्थित बिभिन्न नेपाली सँघ-संस्था ब्यक्ती बिशेषहरुले सहयोग गरेका थिएl

 

अध्यक्ष डोल राज न्यौपानेको सभापतित्वमा सम्पन्न कार्यक्रमा एनआरएनए कुवेतका अध्यक्ष सुजन केसी प्रमुख अतिथि रहेका थिए भने बिशेष अतिथिहरुमा एनआरएनए मध्यपुर्क महिला संम्योजक सुमित्रा पौडेल, नेपाल पत्रकार महासंघ कुवेतका माहासचिव आनन्द आचार्य रहेका थिए। यसैगरी कुवेतमा कृयाशिल नेपाली संघँ सस्थाको प्रमुख तथा प्रतिनिधिहरु र पत्रकारहरु अतिथीको रुपमा उपस्थित रहेका थियो। सभापति, प्रमुख अतिथी,बिशेष अतिथीहरु ले संयुक्तरुपमा द्दिप प्रज्वलन गरि केक काटेर कार्यक्रमको उद्घाटन गरी नेपालको राष्ट्रिय गान बजाइे कार्यक्रमलाइ मुर्त रुप दिईएको थियो साथै इनास कुवेतको सचिव एच पि गैह्रेले स्वागत मन्तव्य दिएका थिएl कार्यक्रम लाई बरिष्ट संरक्षक गयाक बि:बि मल्ल ठकुरी र सल्लाहाकार अमर खड्काले संयुक्तरुपमा कार्यक्रमलाइे सञ्चालन गरेका थिए।

हजुरहरुको रोजाइमा पर्न कुवेत देखी नेपाल सम्म विश्वासिलो र भरपर्दो सफल नेपालमा हजुरहरुको घर आगान सम्म पुराउने Tvs Cargo कुवेतले मुखिया प्रायोजन गरेको थियो।कार्यक्रमा अतिथि कलाकार बहुचर्चित लोक दोहोरी गायिका सम्झना लामिछाने मगरलाई बाहिर गेट बाट भित्र स्टेज सम्मा आयोजक परिवार र राष्ट्रिय पन्चे बाजा समुह नेपाल कुवेतको टिमले तामझामका साथ स्वागत गरीएको थियो।

छैटो वार्षिक उत्सव तथा पबित्र सेवा समाज को लागी सहयोगार्थ च्यारिटी शो तथा वृहत संस्कृतिक कार्यक्रमा प्रमुख अतिथि सुजन केसी,आदिवासी जनजाती महासंघ कुवेतका महासचिव मन्जित राई,नेपाल पत्रकार महासंघ कुवेतका माहासचिव आनन्द आचार्य लगयतले सफल एकदमै राम्रो काम गरेको भन्दै शुभकामना मन्तव्य दिएका थिए भने समाजको माहचिव माया बुढा मगरले पबित्र सेवा समाजको बारेमा प्रष्ट परेकी थिइन् l

इनास कुवेत द्वारा आयोजित पबित्र सेवा समाज को लागी सहयोगार्थ च्यारिटी शो तथा वृहत संस्कृतिक कार्यक्रको लागि नेपाल बाट पल्नु भएका अतिथि कलाकार नेपाली सांगीतिक जगतमा आफ्नो छुट्टै पहिचान बनाउन सफल सुमधुर स्वरका धनि देश तथा बिदेशमा हुने बिभिन्न स्टेज कार्यक्रमहरुमा ब्यस्त बहुचर्चित लोक दोहोरी गायिका सम्झना लामिछाने मगर स्रोताहरुको सर्बाधिक रोजाइमा पर्ने लोकप्रिय गायिका लाई आफनो प्रस्तुती दिन बोलाउदा दर्शकहरु आफ्नो ठाउँबाट उठेर सिठी र तालीले स्वागत गरेका थिएन गायिका सम्झना ले आफ्नो नयाँ पुरा गीतहरु(घरमा पराल बारीमा बन्शो,बनै फूल बस्यो,बैना रुमाल,चम्पा चमेली,पन्चे बाजा डल्ली,फूल फुलेरा,जमानीको आगो,सलैज्यु,आउन माया नचिदेउ एक्छिन, जस्ता दर्जनौ चर्चित गीतहरु गएर हलमा उपस्थीती दर्शकहरु लाई उनका प्रत्येक गीतमा दर्शकले नाचेर साथ दिएका थिए।

कार्यक्रमा उपस्थित सम्पूर्ण दर्शकहरुलाई भरपुर मनोरन्जन दिलाउन अतिथि कलाकार बहुचर्चित लोक दोहोरी गायिका सम्झना लामिछाने मगर लगायत कुवेतका स्थानीय  इनास कुवेतको बहुचर्चित कलाकारहरु कोरियोग्राफर इस्वार बिएम,नेहा राई, सबित्रा गैरे, दिपेश श्रेष्ठ,अन्जली भुजेल,अनिता मल्ल,याशिका छेत्री, मोनी स्टाइल्स निर्मल मगर, बसन्त परिवार, प्रतीभा बि:क,सविन धिताल,सुजन कार्की,बिजय मल्ल,साथै अन्यकलाकाहरुको नृत्य तथा गायन धमाकेदार प्रस्तुती रहेको थियो l कार्यक्रमलाई सफल बनाउन स्पोन्सर तथा विशेष योगदान गरेका ब्यक्तिहरु नेपालबाट पल्नु भएको अतिथी कलाकार सम्झना लामिछाने मगर, कार्यक्रमा प्रस्तुति गर्नु हुने कलाकारहरुलाई खादा/दोसल्ला ओढाएर मायाको चिनोसरुप सम्मानपत्रबाट विशेष सम्मान गरिएको थियोl

 

कार्यक्रमका अन्त्यमा सभापति तथा मन्चका अध्यक्ष डोल राज न्यौपानेले प्रमुख अतिथि, विशेष अतिथि, अतिथिहरु नेपाल बाट पल्नु भएका अतिथि कलाकार कार्यक्रममा उपस्थिती जनाई सफलताका साथ सम्पन्न पार्न प्रत्यक्ष अप्रतक्षरुपमा आर्थिक, भौतिक, नैतीक सहयोग गर्नुहुने सम्पूर्ण नेपाली सँघ-संस्था,समाजसेवी, कलाकार, पत्रकार एवं उपस्थित सम्पूर्ण नेपाली दाजुभाई तथा दिदीबहिनीहरुलाई सहयोग, सहकार्य र सद्भावका लागि उच्च प्रशंसाका साथ धन्यवाद ज्ञापन गर्दै, भविष्यमा पनि इनासबाट आयोजना हुने हरेक गतिविधिहरुमा यसरी नै सहयोग रहने अपेक्षा राख्दै सभापतिले कार्यक्रम समापनको घोषणा गरेका थिए

कार्यक्रममको अन्तमा अतिथी कलाकार सम्झना लामिछाने मगर र समाजका बरिष्ट संरक्षक गयाक बि:बि मल्ल ठकुरीको दोहोरि घमसा घम्सीले सबै जानलाई मनोरंजन दिलाएका थिए।


Related Posts
 • सगरमाथा आरोहणका लागि बहराइनका राजकुमारसहितको टोली नेपाल जाँदै
 • कतारले श्रम कानुनको जानकारी ह्वाट्एपबाटै नै उपलव्ध गराउँदै
 • भाले जुधाइमा मारिए मालिक
 • कोरोनाबाट विदेशमा थप तीन नेपालीको निधन
 • पछिल्ला सम्प्रेसणहरु

  वार्तापछि नवलपुरबाट पहिलो पटक सार्वजनिक भए विप्लव

  कुवेतमा आइतबार देखि लागु हुने गरि साँझ पाँच बजे देखि बिहान ५ बजेसम्म कर्फ्यु आदेश जारी

  सगरमाथा आरोहणका लागि बहराइनका राजकुमारसहितको टोली नेपाल जाँदै

  बिजनेष

  ‘नेपाली खाना विश्वभर पस्किँदैछु’ चर्चित मास्टर सेफ साह

  अन्तर्वार्ता

  हामीसंग फेसबुकमा जोड़िनुहोस