युएईमा कोभिड – १९ को नयाँ संक्रमित ६३८, संक्रमित संख्या ३३,१७० र संक्रमित २ जनाको मृत्यु

मानु कोन्मे तमु, युएई

मे २९- युएईको स्वास्थ्य तथा रोकथाम मन्त्रालयले जनाए अनुसार युएईका ३६,००० भन्दा बढी नागरिक र बासिन्दाहरु बिच परिक्षण गरेको परिणाम अनुसार बिश्वब्यापी रुपमा महामारी फैलिरहेको कोभिड – १९ कोरोना भाइरसको संक्रमण बाट २०२० मे २९ तारिख शुक्रबार ६३८ जना नयाँ संक्रमितको पुष्टि भएको छ। नयाँ पुष्टि भएका संक्रमित सहित युएईमा कोभिड- १९ कोरोना भाइरस बाट संक्रमित हुनेहरुको संख्या ३३,१७० जना पुगेको छ।

युएईमा कोभिड – १९ कोरोना भाइरस बाट संक्रमित भइ उपचार गराइ रहेका मध्ये उपचार पश्चात् ४१२ जना पुर्णरुपमा निको भएका छन।हाल सम्म उपचार पश्चात् संक्रमित भएका १७,०९७ जना पुर्णरुपमा निको भइसकेका छ्न। संक्रमित भइ उपचार गराइ रहेका थप २ जनाको मृत्यु भएको छ। युएईमा हाल सम्म कोरोना भाइरस बाट मृत्यु हुनेको संख्या २६० जना पुगेको छ भने हाल संक्रमित बिरामी १५,८१३ रहेको युएई सरकारको स्वास्थ्य तथा रोकथाम मन्त्रालयले जनाएको छ।

युएईले हालसम्म २० लाख भन्दा बढी कोरोना भाइरसको परीक्षणहरू गरिसकेको छ। दैनिक परीक्षण औसत अन्य देशहरूमा चार महिनाको औसत बराबरको आधारमा युएई विकसित देशहरू भन्दा धेरै अगाडी रहेको छ। युएईले चाँडै यसको परीक्षण पूर्वाधार तयार गरि प्रभावलाई प्रभावकारी रूपमा नियन्त्रण गर्न सफल भएको छ।

यसैबीच, दुबईको समुद्री तट र पार्कहरू आजदेखि खुल्ने भएको छ भने सांस्कृतिक झुकाव भएकाले जुन १ तारिखदेखि शहरको संग्रहालयहरूको भ्रमण गर्न सक्ने छन। संग्रहालयमा केवल ५० प्रतिशत आगन्तुकहरू प्रवेश गर्ने अनुमतिसहित संग्रहालयहरूका लागि चरणबद्ध पुनःखाना हुनेछ। दुबई सरकारले बुधवार बिहान ६ देखि बेलुका ११ बजेसम्म आर्थिक गतिविधि पुनः सुरु गर्ने निर्णय गरेको थियो ।

युएईमा औषधि छर्ने कार्य कडाईका साथ भइरहेको छ र सामाजिक दूरी नियमको एक जनाको रूपमा, आगन्तुकहरूलाई अन्य व्यक्तिबाट दुई मिटरको दूरी कायम राख्न आग्रह समेत गरेको छ।

त्यसैगरी युएईका राष्ट्रपति महोदय शेख खलीफा बिन जायद अल नाह्यान ,महामहिम शेख मोहम्मद बिन रशीद अल मकतूम, उप राष्ट्रपति, युएईका प्रधानमन्त्री र दुबईका शासक, महापुरुष शेख मोहम्मद बिन जायद अल नाह्यान, अबु धाबीका क्राउन प्रिन्स र युएई सशस्त्र बलका उप सर्वोच्च कमान्डरले नेपालको गणतन्त्र दिवसको अवसरमा नेपालका राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीलाई बधाई सन्देश पठाएका छन भने युएईका उच्चताहरूले नेपालका प्रधानमन्त्री खड्गा प्रसाद शर्मा ओलि लाई पनि बधाई दिएका छ्न।


Related Posts
 • पोखरा र लमजुङमा पहिरो जाँदा ७ जनाको मृत्यु, ९ जना घाइते
 • खुल्यो छोटो दूरीको सार्वजनिक यातायात
 • नेपालमा भारतीय न्युज च्यानलहरू बन्द
 • मोरङका एक नेपालीको कोरियामा सुतेकै अवस्थामा मृत भेटिए
 • पछिल्ला सम्प्रेसणहरु

  पोखरा र लमजुङमा पहिरो जाँदा ७ जनाको मृत्यु, ९ जना घाइते

  खुल्यो छोटो दूरीको सार्वजनिक यातायात

  नेपालमा भारतीय न्युज च्यानलहरू बन्द

  बिजनेष

  आँखी झ्यालबाट लकडाउन

  अन्तर्वार्ता

  हामीसंग फेसबुकमा जोड़िनुहोस