कुवेतमा कोरोना संक्रमनबाट १९ हजार ५६४ सङ्क्रमित, ९५५ नयाँ संक्रमित, ९ जनाको मृत्‍यु (अपडेट)

कुवेतमा कोरोना संक्रमनबाट १९ हजार ५६४ सङ्क्रमित, ९५५ नयाँ संक्रमित, ९ जनाको मृत्‍यु (अपडेट)

 

परदेशी खबर / २१ मे – कुवेत l कुवेतमा कोरोना भाइरसबाट ९५५  जना नयाँ संक्रमित थपे संगै संक्रमितको संख्या बढेर १९ हजार ५६४ जना पुगेको कुवेतको स्वास्थ्यमन्त्रालयले आज मे २१ तारिकमा पुष्टि गरेको छ l

कुवेतमा कोभिड–१९ अर्थात् कोरोना भाइरसको संक्रमण हुनेहरु १९ हजार ५६४ जना मध्ये १३ हजार ९११ संक्रमितहरुको उपचार भैरहेको छ भने १८०  जनाको अवस्था गम्भीर साथै ३१० थप गरि ५५१५ जना अस्पतालबाट निको भएर डिस्चार्ज भएको कुवेतको स्वास्थ्य मन्त्रालयले (MOH) ले जनाएको छ। पछिल्लो अपडेटमा नयाँ नेपाली संक्रमितको संख्या उल्लेख गरिएको छैन। कुवेतमा अहिलेसम्म ८४ जना नेपाली सङ्क्रमित भएको उल्लेख गरिएको थियो ।  पछिल्लो २४ घण्टामा ९ जना मृत्‍यु भएको छ । कुवेतमा मृत्यु हुनेको संख्या १३८ पुगेको छ । साथै विश्वभरिमा डब्लुएचओका अनुसार कोरोना भाइरसको संक्रमण २०८ देशमा फैलिएको छ ।

मे १० तारिक साँझ ४ बजे देखि ३० तारिक २०२० सम्म पूर्ण रुपमा लकडाउन आदेश जारी गरिएको छ । क्याबिनेटको बैठकले यो निर्णय गरेको हो ।

विश्वब्यापीरुपमा संक्रमितहरुको संख्या बढेसंगै कुवेतमा सबै आउने जाने उडानहरु र सार्बजनिक यातायातहरु अस्थायीरुपमा बन्द गरेको छ साथै स’ङ्क्र’मण नियन्त्रणको लागि कुवेत सरकारले सबै सरकारी कार्यालय, जिम, रेस्टुरेन्ट, सिनेमा हल, सपिङमल, सिसाईड, गार्डेन, लगाएत ठूलो संख्यामा जमघट हुने सबै ठाँउहरु बन्द गरेसंगै ब्यास्त सहरहरु सुन्सान अवस्थामा रहेको छ भने मार्च १ तारिक देखि नै बन्द गरिएको स्कुल कलेजहरु थप ४ महिना अर्थात् अगष्ट २०२०सम्मका लागि बन्द गरेको छ ।

कोविड–१९ नाम दिइएको प्राणघातक कोरोना भाइरस सङ्क्रमणबाट विश्वभरीमा ज्यान गुमाउनेको सङ्ख्या ३ लाख ३५ हजार १०८ पुगेको छ । बिभिन्न संचार माध्यमहरुले जनाएको विवरणअनुसार संसारभरि ५२ लाख १९ हजार ९६२ जना कोरोना भाइरसबाट सङ्क्रमित र २० लाख ९७ हजार १८१ जना निको भएका र २७ लाख ८७ हजार ५७३ जना उपचार गरिरहेका विश्व स्वास्थ्य सङ्गठनले पछिल्लो तथ्याङकमा सार्वजनिक गरेकोे छ ।


Related Posts
 • नेपालमा कोरोनाको नयाँ प्रजातिको भाइरस भित्रिएको पुष्टि
 • जुम्लामा लोडसेडिङको तालिका सार्वजनिक, अब दैनिक लोडसेडिङ
 • कास्कीकी बुद्दीसीरीले गरिन कुवेतमा आत्महत्या
 • लाइसेन्सको लिखित र ट्रायल दुबै परीक्षा अनिश्चितकालका लागि स्थगित
 • पछिल्ला सम्प्रेसणहरु

  नेपालमा कोरोनाको नयाँ प्रजातिको भाइरस भित्रिएको पुष्टि

  जुम्लामा लोडसेडिङको तालिका सार्वजनिक, अब दैनिक लोडसेडिङ

  कास्कीकी बुद्दीसीरीले गरिन कुवेतमा आत्महत्या

  बिजनेष

  सुनको मूल्य नाघ्यो लाख ,तोलाको १ लाख १ हजार ४ सय

  अन्तर्वार्ता

  हामीसंग फेसबुकमा जोड़िनुहोस