क्वारेन्टाइन र लकडाउनको आवश्यकता किन ?

क्वारेन्टाइन र लकडाउनको आवश्यकता  किन ? 

              युग लामा

युग लामा-   नेपालमा फ्रान्सबाट आएकी १९ वर्षिय विद्यार्थी युवतीमा कोरोना पोजेटिभ भेटियो ।  अब उनी कुन मितिमा, कुन एअरलाइन्सको कति नम्बर फ्लाइट, फ्लाइटमा रहेका सबै यात्रुहरु, उनी चढेको ट्याक्सी चालक, उनीसंग सम्पर्कमा आएका परिवारका सदस्य, साथीभाई र आफन्त उनी जहाँ-जहाँ पुगे, जो जसको सम्पर्कमा पुगिन सबैलाई यो रोग सारेको हुन  सक्छ । 

ति युवतीको सम्पर्कमा गएका परिवार सदस्य, साथीभाई को कस्कोको सम्पर्कमा गए यो नियन्त्रन भन्दा बाहिरको कुरा हो । यि युवतीको सम्पर्कमा आएर गएका ब्यक्तिहरु को कस्को सम्पर्कमा गयो सबैलाई निगरानीमा राख्न सम्भब छ त ? 

त्यसैले बाहिर देशबाट आउने सबै यात्रुलाई १४ दिन सरकारको प्रत्यक्ष निगरानीमा क्वारेन्टाइनमा अनिबार्य राख्नु पर्छ होम क्वारेन्टाइनमा होइन । होम क्वारेन्टाइनले अझ अरु परिवार सद्स्यहरुमा भाईरस सार्ने काम धेरै हुन्छ । त्यसैले अन्तरराष्ट्रिय फ्लाइट र स्थल मार्ग बन्द गरी हावाइमार्ग र स्थलमार्गबाट आउने सबै यात्रुहरुलाई १४ दिन सरकारको प्रत्यक्ष  निगरानीमा क्वारेन्टाइनमा  राखी नेपाललाई नै लकडाउन आजको आवश्यकता हो ।  


Related Posts
 • डब्लूएचओ भन्छ : लकडाउनले मात्रै हुँदैन, श्रमिकहरुलाई पनि ध्यान देऊ
 • सशस्त्र प्रहरी हवल्दार निलम्बित
 • अब पश्चिमाञ्चल क्षेत्रीय अस्पतालबाटै कोरोना भाइरस परीक्षण
 • स्वास्थ्य सामग्री खरिदमा अनियमितता : व्यवसायीको कोटेसनभन्दा ४८ गुणासम्म महँगोमा खरिद
 • पछिल्ला सम्प्रेसणहरु

  डब्लूएचओ भन्छ : लकडाउनले मात्रै हुँदैन, श्रमिकहरुलाई पनि ध्यान देऊ

  सशस्त्र प्रहरी हवल्दार निलम्बित

  अब पश्चिमाञ्चल क्षेत्रीय अस्पतालबाटै कोरोना भाइरस परीक्षण

  बिजनेष

  किराया युएई द्वारा राष्ट्रिय आविष्कार केन्द्रलाई आर्थिक सहयोग

  अन्तर्वार्ता

  हामीसंग फेसबुकमा जोड़िनुहोस