चलचित्र ‘सुर्य किरण’को गीत सार्वजनिक, केकी र अमिर अतिथि कलाकार

मंसिर २० गते देशभर प्रदर्शन हुने

 

परदेशी खबर/ काठमाण्डौं – थुप्रै तामाङ चलचित्रको निर्देशन गरिसकेका नायक तथा निर्देशक अमिर दोङले पहिलो पल्ट नेपाली कथानक चलचित्र ‘सुर्य किरण’को निर्देशन गरेका छन् । यसै चलचित्रको पहिलो गीत र प्रोमो शुक्रबार सार्वजनिक गरेको छ ।

कार्यक्रमको प्रमुख अतिथि नेपाल आदिवासी जनजाती चलचित्र महासंघका अध्यक्ष अमृत सुनार रहेको कार्यक्रममा चलचित्रको जनाकारी दिदै गीत सार्वजनिक गरिएको हो । फिल्मको टाइटल गीत ‘मैच्याङ्लाई फकाउला डम्फू बजाउदै’ सार्वजनिक गरिएको हो । गायक विशाल काल्तानले गीत लेखेका छन् भने गायिका जितु लोप्चन र काल्तानकै स्वर रहेका छन् । चलचित्रको गीतमा संगीत गायकद्वय काल्तान र जोगलाल लामाले भरेका छन् ।

चलचित्रमा सबिन श्रेष्ठ, मेलिना प्रजा, रन्जित तामाङ, कुइसाङ रुम्बा, मन्जु श्रेष्ठ, भुइसाल लामा, नोर्साङ दोङ लगायतको अभिनय हेर्न सकिनेछ । साथै अतिथि कलाकारको रुपमा नेपाली चलचित्रका चर्चित नायिका केकी अधिकारी र निर्देशकद्वय दोङलाई देखिनेछ्न् ।

अमित चेपाङले निर्माण गरेको चलचित्रको मेलिना प्रजाको प्रस्तुति रहेको छ । अति सिमान्तकृत एवम् अल्पसंख्यक चेपाङ समुदायबाट नेपाली चलचित्र निर्माण गरिएको यो नै पहिलो पटक भएको दावी गरेको छ । यस अघि चेपाङ जातिको सांस्कृतिकलगायतका गीतको भिडियोहरू भने निर्माण गरिसकेको छ ।

चलचित्रको कथा तथा पटकथा रितुराज पाख्रीनले लेखेका छन् भने द्वन्द निर्देशन राजु दोङको रहेको छ । गीतको काेरियोग्राफी तथा सम्पादन अजय स्याङ्तानले गरेका छन् । छायाँकन बिक्रम मोक्तानले गरेको छ ।

तामाङ सुपर स्टार डम्फु मिडियाको ब्यानरमा निर्माण गरेको चलचित्र मंसिर २० गते देशभर प्रदर्शन हुने निर्माण पक्षले जानकारी गराएको छ । शैलुङ अनलाइनले यो खबर प्रकाशित  गरेका छन ।  

 


Related Posts
 • कोरोना भाइरसको Corona Virus ( COVID- 19 ) संक्रमण कसरी हुन्छ ? संक्रमणको लक्षण र बच्ने उपाय के-के हुन ??
 • बाँस्कोटाको सातवटा डायरी कसले लग्यो ?
 • गृहमा आकस्मिक बैठक, सतर्क रहन मन्त्रीको निर्देशन
 • जीवन मरणको संघारमा सामाजिक अभियन्ता पर्शुराम
 • पछिल्ला सम्प्रेसणहरु

  कोरोना भाइरसको Corona Virus ( COVID- 19 ) संक्रमण कसरी हुन्छ ? संक्रमणको लक्षण र बच्ने उपाय के-के हुन ??

  बाँस्कोटाको सातवटा डायरी कसले लग्यो ?

  गृहमा आकस्मिक बैठक, सतर्क रहन मन्त्रीको निर्देशन

  बिजनेष

  किराया युएई द्वारा राष्ट्रिय आविष्कार केन्द्रलाई आर्थिक सहयोग

  अन्तर्वार्ता

  हामीसंग फेसबुकमा जोड़िनुहोस