चलचित्र ‘सुर्य किरण’को गीत सार्वजनिक, केकी र अमिर अतिथि कलाकार

मंसिर २० गते देशभर प्रदर्शन हुने

 

परदेशी खबर/ काठमाण्डौं – थुप्रै तामाङ चलचित्रको निर्देशन गरिसकेका नायक तथा निर्देशक अमिर दोङले पहिलो पल्ट नेपाली कथानक चलचित्र ‘सुर्य किरण’को निर्देशन गरेका छन् । यसै चलचित्रको पहिलो गीत र प्रोमो शुक्रबार सार्वजनिक गरेको छ ।

कार्यक्रमको प्रमुख अतिथि नेपाल आदिवासी जनजाती चलचित्र महासंघका अध्यक्ष अमृत सुनार रहेको कार्यक्रममा चलचित्रको जनाकारी दिदै गीत सार्वजनिक गरिएको हो । फिल्मको टाइटल गीत ‘मैच्याङ्लाई फकाउला डम्फू बजाउदै’ सार्वजनिक गरिएको हो । गायक विशाल काल्तानले गीत लेखेका छन् भने गायिका जितु लोप्चन र काल्तानकै स्वर रहेका छन् । चलचित्रको गीतमा संगीत गायकद्वय काल्तान र जोगलाल लामाले भरेका छन् ।

चलचित्रमा सबिन श्रेष्ठ, मेलिना प्रजा, रन्जित तामाङ, कुइसाङ रुम्बा, मन्जु श्रेष्ठ, भुइसाल लामा, नोर्साङ दोङ लगायतको अभिनय हेर्न सकिनेछ । साथै अतिथि कलाकारको रुपमा नेपाली चलचित्रका चर्चित नायिका केकी अधिकारी र निर्देशकद्वय दोङलाई देखिनेछ्न् ।

अमित चेपाङले निर्माण गरेको चलचित्रको मेलिना प्रजाको प्रस्तुति रहेको छ । अति सिमान्तकृत एवम् अल्पसंख्यक चेपाङ समुदायबाट नेपाली चलचित्र निर्माण गरिएको यो नै पहिलो पटक भएको दावी गरेको छ । यस अघि चेपाङ जातिको सांस्कृतिकलगायतका गीतको भिडियोहरू भने निर्माण गरिसकेको छ ।

चलचित्रको कथा तथा पटकथा रितुराज पाख्रीनले लेखेका छन् भने द्वन्द निर्देशन राजु दोङको रहेको छ । गीतको काेरियोग्राफी तथा सम्पादन अजय स्याङ्तानले गरेका छन् । छायाँकन बिक्रम मोक्तानले गरेको छ ।

तामाङ सुपर स्टार डम्फु मिडियाको ब्यानरमा निर्माण गरेको चलचित्र मंसिर २० गते देशभर प्रदर्शन हुने निर्माण पक्षले जानकारी गराएको छ । शैलुङ अनलाइनले यो खबर प्रकाशित  गरेका छन ।  

 


Related Posts
 • तमु समाज युएईले आउदो जनवरी १० तारिख तमु च्यु ल्होसार भव्यता साथ मनाउदै
 • अञ्जु थोकरको ‘सुन सुन साथी’ सार्वजनिक ( भिडियो सहित )
 • श्रम स्वीकृतिको सास्ती उस्तै
 • नेपाल आदिवासी जनजाती महासंघ युएई द्वारा Learning & People Development तालिम सम्पन्न ।
 • पछिल्ला सम्प्रेसणहरु

  गायक शिब परियारको स्वर तथा संगितमा रहेको “उनि राम्री“ गितको कभर भिडीयो सार्वजनिक

  तमु समाज युएईले आउदो जनवरी १० तारिख तमु च्यु ल्होसार भव्यता साथ मनाउदै

  अञ्जु थोकरको ‘सुन सुन साथी’ सार्वजनिक ( भिडियो सहित )

  बिजनेष

  जेष्ठ नागरिकलाई श्री एयरलाइन्सले ५ सयमा प्लेन चढाउने

  अन्तर्वार्ता

  हामीसंग फेसबुकमा जोड़िनुहोस