कुवेतमा २१ जना नेपाली कामदार अलपत्र, उद्दारको लागि अपिल

परदेशी खबर / अगष्ट २९ कुवेतl कुवेतमा २१ जना नेपाली कामदार कुवेत स्थित मंगफको ब्लक १ मा अलपत्र अवस्थामा परेका छन् l

एनआरएनए कुवेतका अध्यक्ष सुजन केसीका अनुसार अलपत्र अवस्थामा परेका कामदारहरुको बिगत ५ महिना देखि तलब नपाउनुको साथै ८ महिनादेख भिसा पनि नबिकरण नभएकोले पिडित कामदारहरुले सामुहिक रुपमा लिखित निवेदन एनआरएनए कुवेतका अध्यक्षलाइ सम्बोधन गर्दै सहयोग र उद्दारको लागि अपिल गरेका थिए l उक्त निवेदनलाइ गहनरुपमा लिदै सयमं अध्यक्ष केसीको नतृत्मा पिडितहरुको टोलिलाइ लिएर नेपाली दुतावास कुवेतका राजदुतसंग भेटेर समस्या राखेको र दुतावासको तर्फबाट पिडितहरुको उद्दारको लागि कम्पनि र कामदार बीच छलफल तथा म्यानपावरसंग पनि समस्याको समाधानको लागि प्रयत्न भैरहेको अध्यक्ष केसिले बताएका छन् l

बिगतका दिनमा पनि पिडित कामदारहरुले तलब नपाएकोले दुतावासमा उजुरी दिए पछि सुरुका दिनमा केहि महिना बिराएर तलब दिदै गरेको कम्पनीले पछिल्लो ६ महिना देखि तलब नपाउदा उनिहरु बाध्य भएर काम छोडेको र अहिले कम्पनीले आवास छाड्न दवाव दिरहेको बताएका छन् l पिडितहरुको कम्पनीले भिसा पनि रेन्यु नगरेकोले कुवेतको कानुन अनुसार उनीहरु अवैध भैसकेको र यस्तो अवस्थामा कानुनीरुपमा कुनैपनि समयमा कारबाहीमा पर्ने सम्भावना रहेको छ l

पिडित कामदारहरु २०१७को डिसेम्बर महिनामा काठमाण्डौको बसुन्धरामा रहेको ग्लोबल राइजिङ रिप्लेसमेन्ट सर्भिस म्यानपावर मार्फत आएका थिए र उक्त म्यानपावरका संचालक महेस बस्नेतसंग पनि सम्पर्कमा रहेको बताएका छन्।


Related Posts
 • थाल्यो संवाद नेपाली स्याटेलाइटले, ग्राउन्ड स्टेसनसँग नेपाली स्याटेलाइटको दोहोरो सम्पर्क
 • नेवा: पुच: युएईले ईन्द्रजात्रा येंया पुन्ही कार्यक्रम भव्यताका साथ मनायो
 • घरबेटीलाई प्राधिकरणको आग्रहः भाडामा बस्नेसँग जथाभावी महसुल नउठाउनुस्
 • लोक दोहोरी गायिका प्रमिला तामाङबाट म्हेन्दोमाया गायिकाहरुले केही सिक्नेकी ? (भिडियो सहित )
 • पछिल्ला सम्प्रेसणहरु

  थाल्यो संवाद नेपाली स्याटेलाइटले, ग्राउन्ड स्टेसनसँग नेपाली स्याटेलाइटको दोहोरो सम्पर्क

  नेवा: पुच: युएईले ईन्द्रजात्रा येंया पुन्ही कार्यक्रम भव्यताका साथ मनायो

  घरबेटीलाई प्राधिकरणको आग्रहः भाडामा बस्नेसँग जथाभावी महसुल नउठाउनुस्

  बिजनेष

  ओली र मोदीले यसरी गरे पाइपलाइनको उद्घाटन

  अन्तर्वार्ता

  हामीसंग फेसबुकमा जोड़िनुहोस