२५औ विश्व आदिवासी दिवस कार्यक्रम कतारमा भव्य रुपमा आज सम्पन्न

सम्वाददाता
अगस्ट १३, कतार । नेपाल प्रवासी आदिवासी जनजाती महासंघ कतारको आयोजनामा २५ औ विश्व आदिवासी दिवस भव्य रुपमा मनाईएको छ ।
महासङ्घ कतारका अध्यक्ष शिवकुमार भुजेलको सभापतित्व र प्रमुख सल्लाहकार देवराज राईको प्रमुख आतिथ्यमा र विभिन्न १५ मातृ सस्थाहरु ,वैचारिक सस्थाहरु, गैर आवसिय नेपाली संघका राष्ट्रिय समन्वय परिषदका प्रथम उपाध्यक्ष र अन्तरराष्ट्रिय समन्वय परिषदका सदस्यहरु, जिल्ला सस्थाका अतिथिहरु र विभिन्न समाजसेवी तथा वुद्दिजिविहरु लगायत यसपल्ट पहिलो चोटी पाकिस्तान र बङ्गलादेस जस्ता अन्तरराष्ट्रिय समुदायको प्रतिनिधिहरुको पनि विशेष उपस्थिति रहेको थियो ।

नेपालबाट प्रमुख अतिथिको रुपमा विशेष परिस्थितिले महासंघका केन्द्रीय अध्यक्ष जगत वाराम उनुस्पथित रहे । कार्यक्रममा महासंघ कतारमा नेपाल प्रवासी दनुवार सङ्गठन कतार र ताजपुरिया समाज कल्याण परिषद कतारको पहिलो सहभागिता रहेको हुनाले केही खास थियो ।

महासंघका मातृ सस्थाहरुको तर्फबाट बिभिन्न सास्क्रीतिक झाँकी सहित मौलिक नृत्य प्रस्तुत गर्दै दर्सकलाई निकै रमाइलो प्रदान गरिएको थियो भने दोहामा स्थापित किरात मुल समारोह समितिका तिन किराति सस्थाहरु किरात याक्थुम चुम्लुङ कतार , किरात राई यायोक्खा शाखा कतार र सुनुवार सेवा समाज शाखा कतारले हालै कियाचु कतारका सल्लाहकारको असामयिक निधनका कारण शोक प्रकट गर्दै कुनै पनि सास्कृतिक गतिविधि प्रस्तुत गरेनन । कार्यक्रममा विभिन्न अतिथिहरुले विश्व आदिवासी दिवसको अवसरमा शुभकामना दिदै गैर आवसीय नेपाली संघ कतारको चुनाव नजिकिँदै हुदा प्रत्यासीहरुले सहयोग र भोट सम्म पनि माग्न भ्याए ।

अन्तमा कार्यक्रमका सभापति द्वारा महासंघको प्रष्ट दृष्टिकोण राख्दै कार्यक्रमको दौरान भएँ उठेका जिज्ञासा र प्रस्नहरुलाई प्रस्ट्याउदै उपस्थित सबैलाई धन्यवाद दिदै कार्यक्रमको समापन गरेका थिए ।


Related Posts
 • १३ औं साग : नेपाललाई दोस्रो दिन १५ स्वर्ण, क–कसले दिलाए पदक ? (सुचीसहित)
 • किराया शाखा कतारद्वारा भेटघाट कार्यक्रम सम्पन्न
 • आगामी डिसेम्बर १३ तारिख युएईमा संयुक्त रुपमा उधौली साकेला भब्य मनाउदै ।
 • कुवेतमा कार्यरत श्रमिकहरुका समस्याको बारेमा अन्तरक्रिया कार्यक्रम सम्पन्न
 • पछिल्ला सम्प्रेसणहरु

  प्रकाशको ‘स्याउ स्याउ नाना’ सार्वजनिक (भिडियो सहित)

  जापान जाने श्रमिक छनोटः सीप परीक्षामा सबै फेल

  नेपाल कुवेत सरोकार समाजले नेपाली नयाँ बर्ष २०७७ तथा तेश्रो साँस्कृतिक धमाका मनाउने

  बिजनेष

  जेष्ठ नागरिकलाई श्री एयरलाइन्सले ५ सयमा प्लेन चढाउने

  अन्तर्वार्ता

  हामीसंग फेसबुकमा जोड़िनुहोस