दर्शन ठकुरी समाज कुवेतको पाँचौं वार्षिक उत्सव तथा दर्शन सांगीतिक धमाका २०१९ भब्यरुपमा सम्पन्न

 

सुरेश गुरुङ

जुन ८ कुवेत । “ठकुरी भाषा र संस्कृतिको संरक्षण गरौँ सम्पूर्ण ठकुरी एक ढिक्का भई अगाडी बढौं“ भन्ने मुलनाराका साथ स्थापना भयको दर्शन ठकुरी समाज कुवेतको पाँचौं वार्षिक उत्सव भब्यरुपमा सम्पन्न भएको छ । हिजो ७ जुन २०१९ शुक्रबार दिन कुवेतको जिलिब स्थित इन्डियन सेन्ट्रल स्कुलको हलमा अतिथि कलाकार चर्चित नायक पल शाह र नेपाल आइडलबाट चर्चामा आएका गायक प्रताप दासका साथ एक सांगीतिक कार्यक्रम गरी भब्यरुपमा सम्पन्न भएको हो ।

संस्थाका अध्यक्ष एलबी बिक्रम हमालको सभापतित्वमा सम्पन्न वार्षिक उत्सव कार्यक्रममा प्रमुख अतिथि नेपाली राजदुतावास कुवेतका महामहिम राजदुत दुर्गा प्रसाद भण्डारी रहेको थियो भने बिभिन्न संघ संस्थाका प्रतिनिधिहरु,पत्रकारहरु,बुद्दिजिबी ,समाजसेवी लगाएत कुवेतबासी नेपालीहरूको बाक्लो उपस्थिति रहेको थियो।

प्रमुख अतिथि र अतिथि कलाकार लाई पन्चे बाजाले स्वागत गरीयको थियो ।कार्यक्रम भुवन सुबेदी ले संचालन गरेका थिए भने उपस्थित अतिथि हरुलाई संस्थाका संस्थाका सम्रक्षक बि।बि मल्ल ठकुरीले मन्तब्य बाट स्वागत गरेका थिए ।प्रमुख अतिथि र अतिथि हरुको सामुहिक रुपमा पानसमा बत्त्ती बालेर कार्यक्रमको सुरुवात गरीयको थियो ।एनआरएनए कुवेतका अध्यक्ष सुमित्रा पौडेल,पत्रकार महासंघ कुवेत साखाका उप अध्यक्ष नबराज पन्थी नेपाली राजदुतावास कुवेतका महामहिम राजदुत दुर्गा प्रसाद भण्डारी लगायतले शुभकामना मन्तब्य राखेका थिए ।

तोकिएको समय भन्दा ढिला सुरु भएको कार्यक्रममा मुख्य आक्रषण अतिथि कलाकार चर्चित यक पल शाह र नेपाल आइडलबाट चर्चामा आएका गायक प्रताप दास रहेको कार्यक्रम मा नेपालको एक मात्र रियालिटी शो नेपाल आईडल बाट सफल नव गायक देश तथा बिदेशमा हुने बिभिन्न स्टेज कार्यक्रमहरुमा ब्यस्त गायक प्रताप दास ले आफ्नो गीत लगयत अरु दर्जन चर्चित गीतहरु प्रस्तुत गरेर सबैलाई मन्त्रमुग्ध बनाउनु भएको थियो । दर्शकले अन्त्यसम्म ‘वान्स मोर, वान्स मोर’ भनि नै रहे।

अहिले को एकदमै सुपर स्टार हिरो नायक पल शाह स्टेज मा आउने बितीकै होहल्ला गर्दै उपस्थिति दर्शक हरु सेल्फी फोटो खिच्ने को भिड भएको थियो भने आफुले खेलेको फिलिम को गीत मा आफ्नो प्रस्तुति गरे को थियो। सांस्कृतिक कार्यक्रम प्रस्तुतिमा समाजका कलाकार खेम शाही ठकुरी,समाजका सम्रक्षक लोक पप गयाक बि।बि मल्ल ठकुरी,कुबेत एउटा मात्र ब्याण्ड हो sankpala ब्याण्ड लगयत अरु नयाँ कलाकर भाई बहिनी हरु ले उपस्थित दर्शकहरु लाई थप मनोरञ्जन दिलएको थियो।

कार्यक्रमलाई भब्य सफाल पर्नको लागि अल मुल्ला एक्स्चेन्ज ( Al Mulla Exchange ) कम्पनी ले मुखिया प्रायोजन गरेको थियो। समाज ले विशेष योगदान गरेका ब्यक्तित्वहरुलाई सम्मान गरिएको थिए । नेपाल बाट पल्नु भएको अतिथी कलाकार नायक पल शाह र गायक प्रताप दास,साथै मुखिया प्रायोजन ( Al Mulla Exchange ) लाई दोसल्ला ओढाएर माया को चिनो सरुप सम्मानपत्रबाट विशेष सम्मान गरिएको थियो

कार्यक्रमका अन्तम सभापति तथा समाजका अध्यक्ष एलबी बिक्रम हमालले प्रमुख अतिथि, विशेष अतिथि, अतिथिहरु नेपाल बाट पल्नु भएका कलाकार लगायत सहभागि सबैलाई धन्यवाद ब्यक्त गरेका थिए । कार्यक्रम मा उपस्थिती जनाई सफलताका साथ सम्पन्न पार्न प्रत्यक्ष या परोक्ष रुपमा आर्थिक, भौतिक, नैतीक एवं बौद्दिक क्षेत्रबाट सहयोग गर्नुहुने सम्पूर्ण नेपाली सँघ-संस्था, नेपाली दूतावास, समाजसेवी, बुद्दिजिबी, भद्रभलाद्मी, कलाकार, पत्रकार एवं उपस्थित सम्पूर्ण नेपाली दाजुभाई तथा दिदीबहिनीहरुलाई यहाँहरुको सहयोग, सहकार्य र सद्भावका लागि उच्च प्रशंसाका साथ धन्यवाद ज्ञापन गर्दै, भविष्यमा पनि दर्शन ठकुरी समाज कुवेत बाट आयोजना हुने हरेक गतिविधिहरुमा यहाँहरुको यसरी नै सहयोग रहने अपेक्षा राख्दै सभापतिले कार्यक्रम समापन गरेका थिए ,


Related Posts
 • सर्जक प्रेम कटवालको शब्दमा राजु थापा मगरको “मेरी आमा“ म्युजिक भिडीयो सार्वजनिक
 • राष्ट्रिय पन्चे बाजा समुह नेपाल कुवेतको प्रथम अधिवेशन कार्यक्रमको लागि तयारी पुरा
 • कुवेतमा क्रीयाशिल तीन किराती संस्थाले संयुक्तरुपमा किरातीहरुको महान चाड उधौली मनाउने
 • भारत द्वारा लिपुलेक र लिम्पियाधुरा सिमा अतिक्रमण गरेकोमा जङगीए युवा
 • पछिल्ला सम्प्रेसणहरु

  राष्ट्रिय पन्चे बाजा समुह नेपाल कुवेतको प्रथम ऐतिहासिक अधिवेशन कार्यक्रम सम्पन्न

  दोहा कतारमा राष्ट्रिय किरात महान चाड उद्यौली –५०७९ डिसेम्बर २० मा हुने

  मध्यरातमा क्लबमा भेटिएका विमल घर्तीमगरसहित चार खेलाडी बर्खास्त

  बिजनेष

  जेष्ठ नागरिकलाई श्री एयरलाइन्सले ५ सयमा प्लेन चढाउने

  अन्तर्वार्ता

  हामीसंग फेसबुकमा जोड़िनुहोस