लुम्बिनी समाज नेपाल कुवेतको छैठौं वार्षिक उत्सव तथा लुम्बिनी मेगा म्युजिक भव्य रुपले सम्पन्न

परदेशी खबर 

मार्च १७, कुवेत ।  लुम्बिनी समाज नेपाल कुवेतको छैठौं वार्षिक उत्सव तथा लुम्बिनी  मेगा म्युजिक  २०१९ भव्य रुपले सम्पन्न भएको छ । 

कुवेतको जिलिब स्थित नोटिमघाम ब्रिटिश स्कुलको हलमा सुक्रवार चर्चित लोक दोहोरी गायिका शान्ता परीयार र नेपाल आइडल सिजन २ का टप ५ का प्रतिस्पर्धी गायक अमित बराल लगायत कुवेतका चिरपरिचित स्थानीय कलाकारहरुको साथमा उक्त कार्यक्रम सम्पन्न भएको हो ।

लुम्बिनी समाज नेपाल कुवेतका अध्यक्ष रुपेन हमालको सभापतीत्वमा कार्यक्रममा प्रमुख अतिथी नेपाली राजदुतावास कुवेतकी द्वितिय  सचिव जानकी ओझाको बिशिष्ट अतिथीमा नेपाली राजदुतावास कुवेतकी सहचारी एसोधा अधिकारी , गैर आवासीय नेपाली संघ कुवेतकी अध्यक्ष सुमीत्रा पौडेल , नेपालआदिवासी जनजाती महासंघ कुवेतका अध्यक्ष अमृत तामांग , बिइसी एक्सचेञ्जका प्रतिनिधि डम्मर गुरुङको साथ कुवेतमा कृयाशिल संघ संस्थाका प्रतिनिधि लगायत पत्रकारहरु ,बुद्दिजिबी , समाजसेवी कुवेतवासी नेपालीहरूको बाक्लो उपस्थित रहेको कार्यक्रमको सहजिकरण सुरेश ग्यावा तामाङले गरेका थिए ।

समाजका उपाध्यक्ष अशोक वस्तीले मन्तव्य सँगै सुरु भएको कार्यक्रममा सभापती , प्रमुख अतिथि , बिशिष्ट अतिथिको सामुहिक रुपमा दिप प्रज्लन गरी साथै छैठौं वार्षिक उत्सबको उपलक्ष्यमा केक काटी राष्ट्रिय गानबाट कार्यक्रमलाई औपचारिक रुपमा सुरुवात गरेका थिए ।

वार्षिक उत्सव तथा सांगीतिक कार्यक्रमको पहिलो प्रस्तुती स्वरूप देश भक्ती गीत ‘जागौ बिर नेपाली आफ्नो देश बनाउन ‘ बोलको गीत स्थानिय कलाकार इन्दा योञ्जन र कुमार स्याम्ताङ्ले पस्केका थिए । सुदुर पश्चिम सेवासमाज कुवेतका अध्यक्ष अम्मर खड्काले लुम्बिनी समाज नेपालको बारेमा तयार पारीएको गजल बाचन गरेका थिए भने साबु गैरेले नृत्य र पत्रकार तथा कलाकार प्रेम जिमीले मौलिक नृत्य टप्पा प्रस्तुत गरेका थिए ।रातो कोट ढाका टोपीमा सजियर स्टेजमा चडेका लोक पप गायक डीबी लोप्चनले पहिलो प्रस्तुती स्वरुप देश भक्ती गीत ‘ मत हजुर गोर्खालीको छोरो ‘ बोलको गीत पस्केका थिए । ‘ मैच्यांगको मिठो बोली ‘ झकास झकास’ बोलका गीतहरु पस्की उपस्थित दर्शक हरुलाई भरिपुर्ण मनोरंजन प्रदान गरेका थिए ।स्थानीय लोक पप गायक बिबी मल्ल ठकुरीले आँखैमा गाजल लपक्कै , सोल्टिनी तिम्रो गालैमा लाली चडेछ बोलको गीत प्रस्तुतले दर्शकलाई नचाउन सफल भयको थियो ।

जब साँझ ६ बजे नेपाल आइडल सिजन २ का टप ५ का प्रतिसप्रधि गायक अमित बराल मञ्चमा उक्लिए दर्शक दिर्घाबाट ताली वर्षियो ।गायक अमित बरालले पहिलो प्रस्तुती स्वरूप ‘ सुन साइली , सुन साइली ‘ बोलको गीत पस्केका थिए । करिब एक दर्जन जति गीत पस्की दर्शकको मन जित्न सफल भयका थिए ।चर्चित लोकदोहोरी गायिका शान्ता परीयार नेपाली मौलिक पहिरहनमा सजियर मञ्चमा उक्लन बित्तिक्कै ‘ पछ्यौरीको तातो’ बोलको गीत गुनगुनाईन ।गायिका परीवारले उनका चर्चित गीत दर्जन भन्दा बढी गीत गाएर मनोरन्जन दिएको थियो ।  कार्यक्रम  अबेर रात सम्म चलेको थियो ।  

 


Related Posts
 • नेपाली समाज युएई द्वारा एक दिने नि:शुल्क स्वास्थ्य परिक्षण सम्पन्न
 • गत हप्ता मुत्ला दुर्घटनामा परेका मृतकहरुको परिवारलाई सम्पर्कमा आउन दुतावासको अनुरोध
 • मोडल राज मल्लको “कुरा” बोलको गितको म्युजिक भिडियो सार्वजनिक
 • लुम्बिनी समाज नेपाल कुवेतले मृगौला पीडितलाइ नेरु. ७० हजार भन्दा बढी आर्थिक सहयोग
 • पछिल्ला सम्प्रेसणहरु

  चीनबाट फर्किएका सबै सकुशल

  तमु समाज युएई द्वारा आयोजित चेलीबेटी भोज (रि-च्हमी स्योकै) कार्यक्रम भव्यरुपमा सम्पन्न

  महरा रिहा, निजीगाडी चढेर खुमलटार लागे

  बिजनेष

  जेष्ठ नागरिकलाई श्री एयरलाइन्सले ५ सयमा प्लेन चढाउने

  अन्तर्वार्ता

  हामीसंग फेसबुकमा जोड़िनुहोस