काभ्रे पुगेर प्रचण्डले भने-अब काभ्रेको डाडाँपारी सुगम हुन्छ

परदेशी खबर/ २ फेब्रुअरि, कुवेत | नेकपा माओबादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ ले प्रदेश नम्बर तीनको राजधानी काभ्रेमा ल्याउन आफुले सक्दो पहल गर्ने बताउनु भएको छ । साथै, उहाले बाम गठबन्धनको नया सरकार बनेलगत्तै काभ्रेको विकट क्षेत्र डाडापारी स्थित महाभारत र खानीखोला गाउपालिकामा विकासका सबै पुर्वाधार पु¥याउने बचनबद्धता पनि व्यक्त गर्नुभएको छ ।
 
माओबादी केन्द्रका अध्यक्ष प्रचण्डलाई महाभारत गाउपालिकाको अवस्थाबारे जानकारी गराउने र प्रचण्ड लगाएत जिल्लाबाट निर्वाचित प्रतिनिधिसभा र प्रदेशसभाका सात जना सांसदलाई सम्मान गर्ने कार्यक्रममा विहिवार हेलिकप्टरबाट डाडापारि पुग्नु भएका अध्यक्ष प्रचण्डले राष्ट्रिय राजनीतिबारे बोल्दै भन्नुभयो– बाम गठबन्धनको सरकार बन्न र एकता रोक्न प्रतिक्रियाबादीहरु लागि परेका छन् । उहाले छिट्टै बाम गठबन्धनको जनवादी सरकार गठन हुने पनि सो कार्यक्रममा बताउनु भएको थियो ।
 
कार्यक्रममा महाभारत गाउपालिकाका अध्यक्ष कान्छालाल जिम्बाले विकट क्षेत्र डाडापारिको विकासको लागि माओबादी अध्यक्ष प्रचण्डलाई चौधवुदे मागपत्र पेश गर्नुभएको थियो । गाउपालीका अध्यक्ष जिम्बाको माग बमोजिम अध्यक्ष प्रचण्डले नया सरकार गठन लगत्तै काभ्रेको खानीखोला र महाभारत गाउपालिकालाई तत्काल विषेश क्षेत्र घोषणा गरिने पनि बताउनु भएको थियो । संविधानमा विकट गाउपालिकालाई विशेष क्षेत्र घोषणा गरिने प्राब्धान रहेको छ ।
केन्द्रिय राजधानीसंग जोडिएको जिल्लामा पनि सडक सञ्जाल नपुगेको बारे अध्यक्ष प्रचण्डले अचम्म मान्दै भन्नुभयो– यहा सडक पु¥याउने व्यवस्था तत्काल मिलाउछु । जिल्ला सदरमुकाम बाट यहा सम्म सडक विस्तार गर्न १० किलोमिटर ट्राक खोल्न बाकी छ । काभ्रेको विकट मानिएको डाडापारि क्षेत्रमा ललितपुर, सिन्धुली र मकानपुर बाट आउने ६ वटा सडकको लागि पनि बजेट व्यवस्था गरिदिन गाउपालिका अध्यक्ष जिम्बाले राखेको मागलाई पनि प्रचण्डले तत्काल संवोधन गर्ने बचन दिनुभएको थियो ।
 
डाडापारि क्षेत्रमा सामुदायीक अस्पताल खोल्ने कुरामा पनि माओबादी अध्यक्ष प्रचण्डले तत्काल सहयोग गर्ने भन्दै सामुदायीक अस्पताल खोल्न स्थानीयतह प्रक्रिया पुरा गरि तत्काल आउन पनि आग्रह गर्नुभएको थियो । प्रचण्डले डाडापारि क्षेत्रमा विधुतको केन्द्रिय प्रशारण लाईन पनि तत्काल जोड्न प्रक्रिया थालनी गर्ने आश्वासन पनि यहाका जनतालाई दिनुभएको थियो ।
 
इलाका प्रशासन कार्यालय डाडापारिको बनखुमा राख्ने बारेमा पनि माओबादी अध्यक्ष प्रचण्डले विहिवार नै प्रमुख जिल्ला अधिकारी र गृह मन्त्रालयको ध्यानाकर्षण गराउनु भएको थियो । तीन वर्ष अघि साविक घर्तिछाप गाविसमा इलाका प्रशासन कार्यालय खोल्ने निर्णय भई र कर्मचारी र वजेटको पनि व्यवस्था भएको थियो । तर, कर्मचारीहरुले भने सदरमुकममै बसि तलब भक्ता खाएको र त्यहा गएका थिएनन् । अब बनखुमा तत्काल इलाका प्रशासन कार्यालय स्थापना गर्न माओबादी अध्यक्ष प्रचण्डले सम्बन्धित निकायको ध्यानाकर्षण गराउनु भएको थियो ।
 
डाडापारि क्षेत्रमा स्थानिय खोलाबाट विधुत उत्पादन, कफि र जडिबुटी प्रशोधन केन्द्र स्थापनाका साथै क्याम्पस खोल्ने कुरामा पनि अध्यक्ष प्रचण्डले नया सरकार गठन लगत्तै सबै काम अघि बढाउने बताउनु भएको थियो । सम्मान कार्यक्रममा जिल्लाबाट निर्वाचित सांसदहरु गोमा भुर्तेल, गोकुल बास्कोटा, बमध्वज, रत्न ढकाल, चन्द्रलामा, लक्ष्मण लम्साल र बसुन्धरा हुमागाईका साथै नुवकोटका सांसद हितवहादुर तामाङलाई पनि सम्मान गरिएको थियो ।
 
न्युज अफ नेपालबाट

Related Posts
 • सर्जक प्रेम कटवालको शब्दमा राजु थापा मगरको “मेरी आमा“ म्युजिक भिडीयो सार्वजनिक
 • काभ्रेमा बस दुर्घट्ना, २५ घाइते, तीनको अवस्था गम्भीर (घाइते विवरण सहित)
 • सीमा सुरक्षा थप मजबुत बनाइँदै
 • दाङका जबिन्द्रको कुवेत आएको डेढ महिनामै निधन
 • पछिल्ला सम्प्रेसणहरु

  सर्जक प्रेम कटवालको शब्दमा राजु थापा मगरको “मेरी आमा“ म्युजिक भिडीयो सार्वजनिक

  राष्ट्रिय पन्चे बाजा समुह नेपाल कुवेतको प्रथम अधिवेशन कार्यक्रमको लागि तयारी पुरा

  काभ्रेमा बस दुर्घट्ना, २५ घाइते, तीनको अवस्था गम्भीर (घाइते विवरण सहित)

  बिजनेष

  जेष्ठ नागरिकलाई श्री एयरलाइन्सले ५ सयमा प्लेन चढाउने

  अन्तर्वार्ता

  हामीसंग फेसबुकमा जोड़िनुहोस